top of page
Covid 19

כניסת תיירים לאיסלנד

הנחיות קורונה

איסלנד פתוחה לתיירים מכל העולם, בין היתר למבקרים מחוסנים או מחלימים מישראל. הכניסה היום קלה ופשוטה יחסית. מאמר זה יעזור לכם לעשות סדר בראש ולהבין מה נדרש מכם כדי להיכנס לאיסלנד וגם כדי לחזור לישראל. מכיוון שאין טיסות ישירות מישראל לאיסלנד, חשוב בטרם הטיסה להקפיד ולבדוק את התנאים וההנחיות של כל המדינות בהם תעברו בדרך לאיסלנד. בשל מצב הקורונה המשתנה בעולם והשינויים בהנחיות כניסה לאיסלנד ובעיקר בהנחיות הכניסה והיציאה מישראל -מומלץ לודא תמיד את ההנחיות העדכניות ביותר באתרים הרשמיים: הנחיות הכניסה לאיסלנד, הנחיות הכניסה והיציאה מישראל.

תאריך עדכון אחרון: 8.2.22

מי יכול להיכנס לאיסלנד מישראל?

 • מחוסנים בעלי תעודת מתחסן או תעודת מחלים ישראלית בתוקף, לא משנה מהיכן הם מגיעים. ללא בידוד בכניסה לאיסלנד.

 • תנאים מחמירים קיימים למטיילים שאינם מחוסנים או מחלימים, הכוללים בידוד של 5 ימים בכניסה לאיסלנד.

 

1. כניסה לאיסלנד למחוסנים ומחלימים 
 

 

א. טופס כניסה לאיסלנד 

על כל הנכנסים לאיסלנד (מלבד ילדים שנולדו ב-2005 או אחרי) חובה להירשם ולמלא טופס כניסה למדינה. את הטופס יש למלא בתוך 72 שעות לפני ההגעה לאיסלנד. בתום ההרשמה תקבלו ברקוד שישמש אתכם בכל תהליך הכניסה למדינה. את הטופס יש למלא כאן

 

ב. תעודת מתחסן / מחלים 

א. מחוסנים: יש להציג תעודת מתחסן תקינה ובתוקף לכל זמן השהות באיסלנד. התעודה חייבת להכיל את המידע באנגלית. יש לוודא שעברו 14 יום ממתן החיסון השני (חיסון שלישי אינו רלוונטי). תעודת המתחסן הישראלית תקפה לצורך כניסה לאיסלנד. שימו לב שאין לבלבל את תעודת המתחסן עם ה"תו הירוק". להנפקת תעודת מתחסן באתר הרמזור של משרד הבריאות - לחצו כאן

ב. מחלימים: יש להציג תעודת מתחסן תקינה ובתוקף לכל זמן השהות באיסלנד. התעודה חייבת להכיל את המידע באנגלית. התעודה הישראלית תקפה לצורך כניסה לאיסלנד.

שימו לב! החל מה-1 בפברואר 2022, תעודת חיסון תקפה אם לא חלפו יותר מ-270 ימים (9 חודשים) מהחיסון השני, במידה ולא נעשה חיסון בוסטר בנוסף. מי שעשה חיסון שלישי או יותר - תעודת החיסון שלו תקפה.

ג. בדיקת קורונה 

על כל הטסים לאיסלנד חלה חובה להציג בעת העלייה למטוס בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה מישראל. מחוסנים ומחלימים רשאים להציג בדיקת PCR או בדיקת אנטיגן, בתנאי שתוצאת הבדיקה מופיעה באנגלית או איסלנדית. בדיקות ביתיות אינן קבילות. מי שאינו מחוסן או מחלים חייב להציג בדיקת PCR.
מחלימים שהחלימו לאחרונה פטורים מהצגת בדיקת קורונה שלילית בכניסה לאיסלנד. במקום, עליהם להציג בדיקת קורונה חיובית שבוצעה לפני יותר מ-14 יום אך לא יותר מ-180 יום. יש להנפיק מקופת החולים אישור באנגלית על תוצאת בדיקת קורונה חיובית. המסמך צריך להכיל את הפרטים הבאים: שם מלא, תאריך לידה, תאריך ומיקום ביצוע הבדיקה, שם המכון שביצע את הבדיקה כולל מספר טלפון, סוג הבדיקה (PCR), תוצאת הבדיקה. בכל מקרה חובה למלא את טופס הכניסה לאיסלנד.
 
בשלב זה תיירים מחוסנים ומחלימים לא נדרשים לבצע בדיקת קורונה נוספת בעת הנחיתה באיסלנד, אלא אם כן יש להם קשרים אישיים לאיסלנד (אזרחי איסלנד, או בעלי משפחה ו/או חברים באיסלנד), במצב זה יידרשו לבצע בדיקת קורונה תוך יומיים מהנחיתה.
ד. יציאה מישראל 
יש למלא הצהרת יציאה מישראל -בקישור הבא. את ההצהרה יש למלא במהלך 24 השעות שלפני היציאה מישראל.
חובה לכולם - גם מחוסנים ומחלימים.

2. חזרה לישראל למחוסנים ומחלימים 

 

א. הצגת בדיקת קורונה 

כל הנוסעים המגיעים לישראל ששהו מעל 72 שעות בחו"ל יציגו לחברת התעופה לפני ההמראה תוצאת בדיקת PCR שלילית שבוצעה במהלך 72 השעות שלפני הטיסה לישראל או בדיקה מהירה (אנטיגן) שלילית שבוצעה במהלך 24 השעות שלפני הטיסה לישראל. הבדיקה צריכה להיות מבוצעת על ידי דוגמים מקצועיים (לא בדיקה ביתית), כתובה באנגלית ועם ציון מספר הדרכון של הנוסע. את הבדיקה יש להציג כבר בעת העלייה למטוס. פרטים על בדיקות קורונה באיסלנד ראו בסעיף 3.

 

* מחלימים לאחרונה: מי שהחלימו ויציגו לפני ההמראה תוצאה חיובית בבדיקת PCR שעשו לפני פחות מ-3 חודשים ובתנאי שעברו 11 ימים לפחות ממועד הבדיקה פטורים מביצוע בדיקת קורונה לפני הטיסה חזרה לישראל.

* קונקשן: אם זמן ההמתנה בין הטיסה הראשונה לטיסה שנוחתת בישראל הוא יותר מ-24 שעות, יש לבצע את הבדיקה במהלך 72 השעות שלפני המראת הטיסה לישראל.

ב. הצהרה 

כל הנכנסים לישראל נדרשים למלא טופס הצהרת נוסע נכנס לישראל במהלך 48 השעות לפני הטיסה. את ההצהרה המלאה תתבקשו להציג בעלייה למטוס ובעת הנחיתה בישראל. למילוי הטופס - לחצו כאן.

ג. בדיקת קורונה בעת הנחיתה בישראל 

עם הכניסה לישראל יש לבצע בדיקת קורונה (בנוסף לבדיקה שביצעתם באיסלנד). הוראה זו מחייבת את כלל הנכנסים לארץ, כולל מחוסנים ומחלימים. לאחר מילוי הצהרת הכניסה לישראל ניתן לשלם מראש על בדיקת הקורונה המבוצעת בישראל. לרישום ותשלום - לחצו כאן.

בתשלום מראש (48 שעות לפני הטיסה) מחיר הבדיקה הוא 80 ש"ח. מחיר הבדיקה ללא תשלום מראש הוא כ-115 ש"ח.

ד. בידוד 

איסלנד מוגדרת מסווגת כמדינה כתומה. מחוסנים או מחלימים שהגיעו מאיסלנד יחויבו בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית בבדיקת PCR שיעשו ביום ה-3 מהכניסה לישראל (יום הכניסה לישראל הוא היום ה-1 לבידוד). מי שלא יעשו את הבדיקה הנוספת ביום ה-3 - יצטרכו להשלים בידוד מלא של שבועיים. הנכנסים מיעד זה שאינם מחוסנים או מחלימים מחויבים בבידוד מלא.

שימו לב: תנאים שונים ודרישה לבדיקה סרולוגית קיימים למחוסנים שחוסנו בספוטניק, או שחוסנו בחו"ל. ראו פרטים באתר משרד הבריאות.

3. בדיקת קורונה באיסלנד לצורך טיסה 

 

בדיקות PCR 

א. מרכז הבדיקות ברייקיאוויק בכתובת:  Sudurlandsbraut 34, 108 Reykjavik
ב. מרכז הבדיקות באקוריירי בכתובת:  Strandgata 31, 600 Akureyri
 

עלות הבדיקה כ-7000 קרונות (50 יורו). יש להירשם ולשלם מראש לביצוע הבדיקה - לחצו כאן

ניתן להזמין את הבדיקה עד שבוע מראש, לא ניתן להזמינה לפני. לאחר התשלום תקבלו ברקוד, בו ניתן להשתמש לביצוע הבדיקה בכל זמן (במהלך שעות הפתיחה) ולוא דווקא בזמן הספציפי שאליו הזמנתם. באופן פורמלי - תוצאות הבדיקה מתקבלות עד-36 שעות (לרוב פחות).

בדיקות אנטיגן מהירות 

א. מרכז הבדיקות ברייקיאוויק בכתובת:  Sudurlandsbraut 34, 108 Reykjavik  - להזמנת בדיקה (בחרו בדיקת אנטיגן)

ב. מעבדות Öryggismiðstöðin

 •  קפלאביק (סמוך לשדה התעופה): Aðalgata 60, 230 Reykjanesbæ

 • רייקיאוויק (תחנה מרכזית): Vatnsmýrarvegi 10, 101 Reykjavík Busterminal Reykjavík (BSI)

 • רייקיאוויק (קניון קרינגלן): Kringlan 7, 103 Reykjavík

 • הפנרפיורדור: Reykjavikurvegur 76, 220 Hafnarfjörður

ג. מעבדות COVIDTEST.IS

 • רייקאוויק: Kleppsmýrarvegur 8, Reykjavík

 • רייקיאוויק - הרפה

 • אקוריירי: Hvannavellir 10, Akureyri

 

 

חובה לתאם בדיקה מראש! שימו לב לשעות הפתיחה. תוצאות בדיקות אנטיגן מגיעות למייל תוך 15-45 דקות.

מרכזי בדיקות נוספים באיסלנד אינם מבצעים בדיקות לתיירים לצורך טיסה. אם מתעורר צורך לביצוע בדיקה מסיבה אחרת שאינה טיסה, ניתן לבצעה באחד ממרכזי הבדיקות ברשימה - כאן.

4. כניסת ילדים לאיסלנד 

ילדים בלתי מחוסנים מתחת לגיל 18 רשאים להכנס לאיסלנד עם הוריהם במידה וההורים מחוסנים או מחלימים.

ילדים שנולדו בשנת 2005 או אחרי אינם צריכים למלא טופס כניסה לאיסלנד או להציג בדיקת קורונה.
ילדים שנולדו בשנת 2004 או לפני חייבים להציג את כל התעודות והבדיקות הנדרשות ממבוגרים.

5. מגבלות קורונה באיסלנד

עיקרי המגבלות שבתוקף החל מה-3.2.22 עד ה-24.2.22

 • איסור התקהלות של מעל 50 איש.

 • באירועים (קולנוע, תיאטרון וכו') מותרת כניסה של עד 500 איש - במידה ולא מוגש מזון או אלכוהול וכולם חובשים מסכות.

 • מסעדות, מועדונים וברים המגישים אלכוהול יסגרו עד-23:00 (עזיבה עד חצות). עד 50 אנשים בכל אזור.

 • בריכות, חדרי כושר ומתחמי סקי רשאים להכניס עד 75 אחוז מהתפוסה שלהם.

עיקר המידע לקוח מאתר הקורונה הרשמי של איסלנד: www.covid.is

למידע ושאלות נוספות מומלץ לבקר בקבוצת הפייסבוק של איסלנדופיליה

טיסה נעימה!