top of page

קרלינגרפיוטל

Kerlingarfjöll

איסלנד היא מדינה מאוד פראית ומחוברת לטבע מצד אחד, אך מאוד מודרנית ומחוברת לרשת ולמרחב הוירטואלי מצד שני. התנהלות באמצעות אינטרנט ואפליקציות מקובלת מאוד ולמעשה הכרחית בימנו כדי לנהל טיול בטוחף יעיל ונוח. ישנם אתרים ואפליקציות שחובה להכיר והשתמש בהם במהלך ביקור באיסלנד וישנם אתרים ואפליקציות במגוון תחומים שונים, שיכולים להיות עזרים מצויינים בתכנון הטיול עוד בטרם ההגעה לאיסלנד, או כאלו שיכולים לשדרג ולהקל על הטיול בזמן אמת. ריכזנו פה את כל האתרים, האפליקציות ומספרי הטלפון בנושאי תחבורה, ניווט, קניות, בטיחות ומזג אויר ועוד...

כמובן שלא כל האתרים ואפליקציות רלוונטיים לכל אחד - הורידו או שמרו את אלו הרלוונטיים עבורכם. האתרים בראש הרשימה הם החיוניים ביותר שמומלץ לכל אחד להוריד ולהכיר, לא משנה באיזו עונה אתם מטיילים. לנוחיותכם הוספנו לינקים להורדה (במידה וקיימים) למכשירי אנדרואיד ומכשירי אייפון. שימו לב שמספרי הטלפון הרשומים הם לחיוג בתוך איסלנד, כדי לחייג ממדינה אחרת, יש להוסיף את קידומת המדינה של איסלד 354+

החיוניים ביותר

Vedur - השירות המטאורולוגי האיסלנדי

אתר מזג האוויר העיקרי והמדויק ביותר לאיסלנד. תחזית מזג האוויר מתעדכנת כמה פעמים ביום בהתאם לנתונים החדשים ביותר. תחנות תצפית ומדידה מספקות נתוני מזג אוויר בזמן אמת (משקעים, רוח, טמפרטורה) המתעדכנים כל כמה דקות. בנוסף תוכלו למצוא מידע על פעילות געשית וססמית ותחזיות לזוהר הצפוני. בעמוד הבית תוכלו למצוא אזהרות חשובות ורלוונטיות הקשורות למזג אוויר או פעילות טבעית אחרת.  זהו כנראה האתר שרעננו הכי הרבה בזמן הטיול שלכם באיסלנד.

Anchor 1
230x0w.webp
Apple_logo_black.svg.png

Apple

511px-Android_robot.svg.png

Android

en.vedur.is

Vegagerðin - אתר הכבישים האיסלנדי

אתר המציג את מצב הכבישים בזמן אמת. בכל רגע נתון ניתן לבדוק מה מצב כל כביש באיסלנד - האם הוא פתוח או סגור, רמת וקושי העבירות, מצב השלג והקרח על הכביש ועוד. ב-Road Network Viewer ניתן למצוא נתונים נוספים כמו עוצמת וכיוון הרוח על הכביש והאם מדובר בכביש סלול או כביש עפר. ניתן גם לצפות במצלמות הכבישים הפרוסות ברחבי המדינה ולקבל אזהרות על חסימות ואירועים נקודתיים על כבישים מסוימים. בעונות המעבר ובחורף חובה לבדוק בכל תחילת יום את מצב הכבישים. לפני כל נסיעה על כבישי F - יש לוודא שהכביש פתוח ועביר.

1777

road.is

VEG_Logo-icon_yellow_rgb.png

SafeTravel - טיול בטוח

אתר ואפליקציה שמרכזים את כל אזהרות הבטיחות (עם אפשרות של קבלת פושים והודעות ישירות לטלפון). באתר ניתן לקבל מידע לגבי בטיחות בטיול שלכם באיסלנד (ציוד, נהיגה ועוד) ולמצוא מפה עם מצב הכבישים באיסלנד. כדאי מאוד לפתוח כל יום בכניסה לאתר כדי לראות אם ישנן התראות או אזהרות מיוחדות. לאלו הנכנסים לאזורים המבודדים של פנים האי או יוצאים לטראקים ארוכים - מומלץ מאוד למלא באתר את ה- Travel Plan; באופן זה תוכלו להיות במעקב ולדעת שיחפשו אתכם במידה ולא תצרו קשר בהתאם לתוכנית.

69150603_10157613430827072_4728396897088176128_n.jpg
Apple_logo_black.svg.png

Apple

511px-Android_robot.svg.png

Android

safetravel.is

112 - חירום

המקבילה האיסלנדית ל-199. למקרי חירום מכל סוג ניתן להתקשר 122 או לפנות בצ'אט באתר או באמצעות האפליקציה.

511px-Android_robot.svg.png
Apple_logo_black.svg.png

Apple

Android

112.is/en

112

merki-trans.png

Google maps - מפות גוגל

אפליקצית הניווט של גוגל היא הטבוה והיעילה ביותר לניווט ברכב באיסלנד וגם מסייעת מאוד בהכנה לקראת הטיול. גם וויז היא אפליקציה טובה ושימושית, אך בגוגל מפאס קיים מידע רב יותר המקושר גם לאתרים חיצוניים, לכן זוהי האפליקציה הנוחה ביותר לרוב האזורים באיסלנד. ניתן להוריד מפה של איסלנד לשימוש אופליין כך שתשמש אתכם גם כשאין קליטה.

Google_Maps_icon_(2015-2020).svg.png
Apple_logo_black.svg.png

Apple

511px-Android_robot.svg.png

Android

maps.google.com

תחבורה, כבישים וחנייה

Parka - פארקה (חנייה ואתרי קמפינג)

אפליקציה לתשלום חנייה ולהזמנת מקום ותשלום באתרי קמפינג נבחרים. האפליקציה משלמשת לחנייה ברייקיאוויק (גם באזורי החנייה ברחובות וגם במספר חניונים גדולים), באקוריירי ובאתרי תיירות נבחרים במדינה: הר הגעש Fagradalsfjall, הפארק הלאומי Skaftafell, שרידי המטוס בחולות Sólheimasandur, מגדלור Reykjanesviti וקרחון Sólheimajökull. בנוסף, האפליקציה משמשת לתשלום והבטחת מקום ב-23 אתרי קמפינג נבחרים ברחבי איסלנד, הבולטים שבהם: אתר הקמפינג של פארק סקאפטאפל, אתר הקמפינג ביער Hallormsstaður ואתר הקמפינג בקניון Ásbyrgi.

Apple_logo_black.svg.png
511px-Android_robot.svg.png
unnamed.png

Apple

Android

parka.is/en

Leggja - איזי פארק (חנייה)

אפליקציה עולמית לחנייה שניתן להשתמש בה למציאת ותשלום חנייה ברייקיאוויק.

Apple_logo_black.svg.png

Apple

511px-Android_robot.svg.png

Android

unnamed (1).png

Strætó - אוטובוסים ציבוריים

חברת האוטובוסים המרכזית והגדולה ביותר באיסלנד. החברה מפעילה את הקווים העירוניים במטרופולין רייקיאוויק וקווים בינעירוניים מרייקיאוויק ליעדים שונים ברחבי המדינה, כולל קווים ישרים לאקוריירי, הופן ובורגרנס. באמצעות האפליקציה ניתן לראות את לוחות הזמנים ולתכנן מסלול באמצעות ה-Route planner, לעקוב אחרי זמני ההגעה של האוטובוסים הקרובים וגם לרכוש כרטיסי נסיעה.

unnamed.jpg

5402700

Apple_logo_black.svg.png

Apple

511px-Android_robot.svg.png

Android

straeto.is/en

Reykjavik excursions - אוטובוסים (משדה התעופה והייקינג פאס)

חברת אוטובוסים המפעילה סיורים שונים ושירותי אוטובוס חיוניים. החברה מפעילה את ה- FlyBus - קו השאטלים העיקרי משדה התעופה קלפאביק אל העיר רייקיאוויק ולהיפך, עם אפשרות להורדה ואיסוף מהמלון. כמו כן מפעילה החברה את ה-Highlands Bus - קווי אוטובוס מרייקיאוויק אל לנדמנלאוגר ות'ורסמורק. ניתן לרכוש את ה-Hiking pass שמאפשר הליכה בטראקים המפורסמים של פנים האי, עם הורדה בנקודת ההתחלה ואיסוף בנקודת הסיום.

26230073_10156027153338255_4355477849941238905_n.png

5805400

511px-Android_robot.svg.png

Android

re.is

Airport direct - אוטובוסים ושאטלים משדה התעופה

חברה המפעילה אוטובוסים ושאטלים משדה התעופה קלפאביק אל רייקיאוויק ולהיפך. אפשר לאיסוף או פיזור מהמלון.

4978000

airportdirect.is

AD_HP_Logo.webp

Gray Line - אוטובוסים ושאטלים משדה התעופה

חברה המפעילה אוטובוסים ושאטלים משדה התעופה קלפאביק אל רייקיאוויק ולהיפך. אפשר לאיסוף או פיזור מהמלון.

5401313

grayline.is

unnamed (1).jpg

Isavia - טיסות ושדות תעופה באיסלנד

רשות שדות התעופה של איסלנד. באתר ניתן לראות לוחות זמנים של טיסות בינלואמיות ופנים ארציות בכל שדות התעופה ברחבי איסלנד. כמו כן תמצאו מידע על השירותים השונים ואפשרויות התחבורה והמוניות בשדות התעופה השונים.

4244000

isavia.is/en

download (1).png

Icelandair - איסלנד אייר

חברת התעופה הלאומית של איסלנד - מפעילה טיסות בינלאומיות מאירופה ואמריקה וגם טיסות פנימיות לשדות תעופה מרכזיים ברחבי איסלנד (אקוריירי, איילסטטאדיר, א'יספיורדור, רייקיאוויק ואיי ווסטמן). באתר והאפליקציה ניתן להזמין טיסות, לבצע צ'ק אין ולקבל עדכון על מצב הטיסה. רלוונטי לאלו המתכוונים לטוס באמצעות החברה.

AyiZFh4K_400x400.jpg

5050100

Apple_logo_black.svg.png

Apple

511px-Android_robot.svg.png

Android

icelandair.com

Eagleair - טיסות פנימיות

חברת תעופה קטנה המפעילה קווי טיסות פנימיות משדה התעופה של רייקיאוויק אל הופן, הוסאביק ואיי ווסטמן.

5622640

eagleair.is

EagleAir_Iceland_logo_edited.png

Norlandair - טיסות פנימיות

חברת תעופה קטנה היושבת באקוריירי ומפעילה טיסות משדה התעופה באקוריירי לוופנפיורדור, ת'ורסהופן, האי גרימסיי וטיסות צ'רטר לגרינלנד. מרייקיאוויק מפעילה החברה טיסות ליעדים קטנים בפיורדים המערביים.

4146960

norlandair.is

images.png

Hreyfill - מוניות

חברת המוניות הגדולה ביותר באיסלנד. מפעילה שירותי מוניות באזור הבירה, קלפאביק ודרום איסלנד.

5885522

hreyfill.is/en

hreyfill_logo.png

Airport taxi - מוניות

תחנת מוניות בקפלאביק המפעילה שירות מוניות מנמל התעופה אל קפלאביק, רייקיאוויק והעיירות שבניהן.

4201212

airporttaxi.is

A-Id.png

Seatours - מעבורת הפיורדים המערביים-סנייפלסנס

החברה המפעילה את המעבורת מהפיורדים המערביים אל נמל-Stykkishólmur בחצי האי סנייפלסנס (ולהיפך). באתר ניתן לראות את לוחות הזמנים של המעובורת ולהזמין מקום מראש (מומלץ מאוד בקיץ) לנוסעים ולהעברת רכב. ניתן גם להזמין מעבורת עם עצירה ממושכת באי Flatey. המעבורת היא הדרך הקצרה והנוחה ביותר להגיע מ/אל הפיורדים המערביים ללא צורך בנסיעה ארוכה על כביש עפר.

19429759_10154978843614531_1026870798782035335_n.png

4332254

seatours.is

Herjólfur - מעבורת איי ווסטמן

החברה המפעילה את המעבורת מנמל Landeyjahöfn בדרום איסלנד (או נמל חלופי) אל האי היימאי, הגדול באיי ווסטמן. באתר ניתן לראות את לוחות הזמנים של המעבורת ולהזמין מקום מראש (מומלץ מאוד בקיץ). באתר גם ישנם עדכונים לגבי נקודת היציאה של המעבורת (במזג אויר בעייתי היציאה מועתקת לנמל Þorlákshöfn. כמו כן ישנן שעות קבועות בהן המעבורת יוצאת מנמל זה).

271216920_1148576119221431_1978101399971300835_n.jpg

4812800

herjolfur.is

Gasvaktin - תחנות דלק

אתר המציג ברשיהמ או על מפה את פריסת תחנות הדלק באיסלנד ואת מחירי הדלק בזמן נתון. ניתן לבחור תצוגה על פי המרחק ממיקומכם הנוכחי או על פי מחיר וכן לסנן את התגובה לסוג הדלק הרלוונטי לכם.

18519666.png

gasvaktin.is

ניווט, מפות ומסלולים

Wapp - אפליקציית מסלולים באיסלנד

אפליקציה איסלנדית מצויינת למידע וניווט במסלולי הליכה ברחבי איסלנד. מגוון רחב של מסלולים מוכרים יותר ומוכרים פחות, ברמות כושר שונות. ניתן לראות את כל המסלולים באזור בתצוגת מפה ולהוריד את מסלול ההליכה הרצוי כדי לנווט אופליין במהלך הטיול. מידע מעניין לגבי נקודות עניין במסלולים מוצג במהלך ההליכה. 

230x0w (1).webp
Apple_logo_black.svg.png

Apple

511px-Android_robot.svg.png

Android

wapp.is

Gaia GPS - אפליקציית מסלולי הליכה

אחת האפליקציות המוכרות והטובות ביותר לניווט במסלולי הליכה. האפליקציה שימושית מאוד באיסלנד וניתן למצוא בה את רוב מפות המסלולים במדינה. אפליקציה נוחה וקלה לשימוש, עם אפשרות לשימוש במפות אופליין ואופציה להקלטה של המסלול במהלך ההליכה.

unnamed (2).png
Apple_logo_black.svg.png

Apple

511px-Android_robot.svg.png

Android

gaiagps.com

Ja.is - מפת איסלנד

האתר הוא מעין "דפי זהב" של איסלנד, המפרט את רוב העסקים במדינה (באיסלנדית). המפה של האתר היא מאוד שימושית ונוחה לתכנון הטיול (פחות לשימוש בניווט בזמן אמת). היא מציגה כבישים ומקומות שלא מופיעים בגוגל מפאס או וויז והתצוגה בה דרך מחשב היא ידודותית מאוד.

unnamed (3).png

ja.is/kort

Vefsjá - מפת איסלנד

פרוייקט מיפוי ענקי של איסלנד. זוהי ככל הנראה המפה הכי מפורטת של כל הכבישים, הדרכים והמסלולים הקיימים באיסלנד. זהו כלי עזר מעולה למי שמתכנן טיול באזורים יותר מרוחקים ומבודדים באיסלנד (בעיקר בהיילנדס) ורוצה ללמוד את הדרכים והאתגרים שבנתיב מראש. במפה ניתן לראות את התמרורים שבדכים השונות וכך לזהות למשל את חציות של נהרות משמעותיים. אחת משכבות המפה היא מפה טופוגרפית מדוייקת מאוד.

download.jfif

vefsja.iskort.is

קניות ואוכל

Appy Hour - אפפי האוור

אפליקציה של המגזין האינטרנטי "The Reykjavík Grapevine" (מעיןגרסה איסלנדית של "עכבר העיר"). האפליקצייה מציגה את הפאבים, הברים והמסעדות ברייקיאוויק בהם יש כעת "האפי האוור" ומפרטת את ההנחות והמחירים .  האפליקציה שימושית בעיקר למי שמתכנן להעביר זמן ממושך יחסית בעיר רייקיאוויק.

unnamed (2).webp
Apple_logo_black.svg.png

Apple

511px-Android_robot.svg.png

Android

Icelandic Coupons - קופונים

אפליקציה עם מבחר של קופונים והנחות במסעדות, בתי קפה, ברים, אטרקציות, אירועי תרבות וחנויות ברחבי איסלנד.

unnamed (1).webp
Apple_logo_black.svg.png

Apple

511px-Android_robot.svg.png

Android

זוהר צפוני

My Aurora - חיזוי זוהר צפוני

אפליקציה לחיזוי ומעקב אחרי פעילות אלקטרו מגנטית וזוהר הצפוני, כולל קבלת התראות כאשר ישנם תנאים טובים לצפייה באורורה.

Apple_logo_black.svg.png

Apple

511px-Android_robot.svg.png

Android

unnamed (3).webp

AURORA live - חיזוי זוהר צפוני

אפליקציה לחיזוי ומעקב בזמן אמת אחרי פעילות אלקטרו מגנטית והזוהר הצפוני. כולל מצלמות בשידור חי מנקודות שונות באיסלנד המאפשרות לראות ולהתרשם מבהירות השמיים ואף לראות את האורורה עצמה בזמן אמת.

511px-Android_robot.svg.png

Android

aurora.live

unnamed (4).webp

Hello aurora - חיפוש זוהר צפוני

כלי עזר לסיוע במציאת הזוהר הצפוני. האפליקציה עובדת במתכונת של רשת חברתית ועוזרת בהעברת מידע לגבי הזוהר הצפוני בזמן אמת, כולל אפשרות לשיתוף לוקיישן ותמונות בין משתמשים.

Apple_logo_black.svg.png

Apple

511px-Android_robot.svg.png

Android

unnamed (5).webp

שונות

Rakning C-19 - קורונה

האתר הרשמי למידע על נגיף הקורונה באיסלנד. בעבר האפליקצייה הייתה הכרחית לתיירים המגיעים לאיסלנד, אך כיום היא לא חיונית. המעוניינים יכולים להוריד את האפליקציה כדי לקבל התראות על הימצאות חולים מאותמים בסביבתם.

Apple_logo_black.svg.png

Apple

511px-Android_robot.svg.png

Android

covid.is

unnamed.webp

Thingvellir - פארק ת'ינגווליר

האפליקציה הרשמית של הפארק הלאומי ת'ינגווליר - האתר בעל החשיבות ההיסטורית הגדולה ביותר באיסלנד. באפליקציה ישנה מפה שתסייע לכם בביקור בפארק, עם כל המידע על פינות החמד, האטרקציות והמתקנים בפארק.

unnamed (6).webp
Apple_logo_black.svg.png

Apple

511px-Android_robot.svg.png

Android

thingvellir.is

Jewish Iceland - המרכז היהודי של איסלנד

אתר המרכז היהודי ובית חב"ד של איסלנד. באתר מידע רב ליהודים וישראלים שומרי מצוות, כגון - רשימה של אוכל כשר בסופרים באיסלנד, ארוחות שבת ברייקיאוויק ועוד. המרכז היהודי בראשו של הרב אברהם פלדמן, מארגנים אירועי תרבות, חתונות וחגים לקהילה היהודית הקטנטנה של איסלנד ולמבקרים. מטעמי ביטחון - על מנת לקבל את כתובת המרכז היהודי ואת מספר הטלפון - יש לשלוח הודעה עם פרטים מזהים דרך האתר.

06d50d_bb17c6f92ec9485aaf129e038e5d5976_mv2.png

jewishiceland.com

  • Facebook

מצאתם אפליקציה או אתר שימושיים לאיסלנד? ספרו לנו עליו ונוסיף אותו לרשימה | 

bottom of page