קרלינגרפיוטל

Kerlingarfjöll

איסלנד היא מדינה מאוד פראית ומחוברת לטבע מצד אחד, אך מאוד מודרנית ומחוברת לרשת ולמרחב הוירטואלי מצד שני. התנהלות באמצעות אינטרנט ואפליקציות מקובלת מאוד ולמעשה הכרחית בימנו כדי לנהל טיול בטוחף יעיל ונוח. ישנם אתרים ואפליקציות שחובה להכיר והשתמש בהם במהלך ביקור באיסלנד וישנם אתרים ואפליקציות במגוון תחומים שונים, שיכולים להיות עזרים מצויינים בתכנון הטיול עוד בטרם ההגעה לאיסלנד, או כאלו שיכולים לשדרג ולהקל על הטיול בזמן אמת. ריכזנו פה את כל האתרים, האפליקציות ומספרי הטלפון בנושאי תחבורה, ניווט, קניות, בטיחות ומזג אויר ועוד...

כמובן שלא כל האתרים ואפליקציות רלוונטיים לכל אחד - הורידו או שמרו את אלו הרלוונטיים עבורכם. האתרים בראש הרשימה הם החיוניים ביותר שמומלץ לכל אחד להוריד ולהכיר, לא משנה באיזו עונה אתם מטיילים. לנוחיותכם הוספנו לינקים להורדה (במידה וקיימים) למכשירי אנדרואיד ומכשירי אייפון. שימו לב שמספרי הטלפון הרשומים הם לחיוג בתוך איסלנד, כדי לחייג ממדינה אחרת, יש להוסיף את קידומת המדינה של איסלד 354+

החיוניים ביותר

Vedur - השירות המטאורולוגי האיסלנדי

אתר מזג האוויר העיקרי והמדויק ביותר לאיסלנד. תחזית מזג האוויר מתעדכנת כמה פעמים ביום בהתאם לנתונים החדשים ביותר. תחנות תצפית ומדידה מספקות נתוני מזג אוויר בזמן אמת (משקעים, רוח, טמפרטורה) המתעדכנים כל כמה דקות. בנוסף תוכלו למצוא מידע על פעילות געשית וססמית ותחזיות לזוהר הצפוני. בעמוד הבית תוכלו למצוא אזהרות חשובות ורלוונטיות הקשורות למזג אוויר או פעילות טבעית אחרת.  זהו כנראה האתר שרעננו הכי הרבה בזמן הטיול שלכם באיסלנד.

 
230x0w.webp
Apple_logo_black.svg.png

Apple

511px-Android_robot.svg.png

Android

en.vedur.is

Vegagerðin - אתר הכבישים האיסלנדי

אתר המציג את מצב הכבישים בזמן אמת. בכל רגע נתון ניתן לבדוק מה מצב כל כביש באיסלנד - האם הוא פתוח או סגור, רמת וקושי העבירות, מצב השלג והקרח על הכביש ועוד. ב-Road Network Viewer ניתן למצוא נתונים נוספים כמו עוצמת וכיוון הרוח על הכביש והאם מדובר בכביש סלול או כביש עפר. ניתן גם לצפות במצלמות הכבישים הפרוסות ברחבי המדינה ולקבל אזהרות על חסימות ואירועים נקודתיים על כבישים מסוימים. בעונות המעבר ובחורף חובה לבדוק בכל תחילת יום את מצב הכבישים. לפני כל נסיעה על כבישי F - יש לוודא שהכביש פתוח ועביר.

1777

road.is

VEG_Logo-icon_yellow_rgb.png

SafeTravel - טיול בטוח

אתר ואפליקציה שמרכזים את כל אזהרות הבטיחות (עם אפשרות של קבלת פושים והודעות ישירות לטלפון). באתר ניתן לקבל מידע לגבי בטיחות בטיול שלכם באיסלנד (ציוד, נהיגה ועוד) ולמצוא מפה עם מצב הכבישים באיסלנד. כדאי מאוד לפתוח כל יום בכניסה לאתר כדי לראות אם ישנן התראות או אזהרות מיוחדות. לאלו הנכנסים לאזורים המבודדים של פנים האי או יוצאים לטראקים ארוכים - מומלץ מאוד למלא באתר את ה- Travel Plan; באופן זה תוכלו להיות במעקב ולדעת שיחפשו אתכם במידה ולא תצרו קשר בהתאם לתוכנית.

Apple_logo_black.svg.png
511px-Android_robot.svg.png

Apple

Android

safetravel.is

69150603_10157613430827072_4728396897088176128_n.jpg

112 - חירום

המקבילה האיסלנדית ל-199. למקרי חירום מכל סוג ניתן להתקשר 122 או לפנות בצ'אט באתר או באמצעות האפליקציה.

511px-Android_robot.svg.png
Apple_logo_black.svg.png

Apple

Android

112.is/en

112