top of page
IMG_1966.jpg

תיאור המסלול

|

|

עמק קוורדאליר (שפירושו ליטלרלי "עמק המעיינות החמים") נמצא בליבו של רכס ההרים Kerlingarfjoll. זהו האתר הגיאותרמי השלישי בגודלו במדינה וללא ספק היפה ביותר. הייחוד של האתר הגיאותרמי הזה הוא בעוצמתו, בגודל השטח שהוא תופס ובסביבתו ההררית המכוסה באופן תמידי בשלג וכיפת קרח קטנה - כל אלו משתלבים באופן ציורי ומהפנט עם הצבעים האדמדמים-כסופים של הקרקע. ההגעה דורשת רכב 4X4, נסיעה בדרך קיולור (כביש 35) ודרך כ347 שמוביל לאזור הרכס. הקטע האחרון של כביש F347 - מהחנייה הראשית באתר הקמפינג ועד לחנייה הצמודה לעמק ממנה יוצא המסלול המעגלי - הוא קטע קשוח וקשה יותר לנהיגה; מדובר ב 4.5 ק"מ של עלייה תלולה עם בורות גדולים וסלעים. עם זאת, אין מעברי מים בדרך זו, לכן היא עבירה לכל סוג של רכב 4X4, אך את הקטע האחרון יש לעשות לאט מאוד ובזהירות רבה. עמק קווראדליר הוא הסיבה העיקרית שאנשים מגיעים לרכס ההרים המרוחק הזה. המסלול מומלץ לכל מי שבכושר סביר והוא יאפשר לכם להינות מהיופי של המקום לעומק. מידע נוסף על רכס Kerlingarfjoll, מסלולים נוספים ודרכי הגעה - ראו במדריך המלא.

 

המסלול המעגלי ב-Hveradalir הוא המסלול העיקרי והיפה ביותר ברכס קרלינגרפיול, שמקיף מרכזו של את האזור הגיאותרמי. המסלול מתחיל מהחניון העליון, ממנו הוא יורד במדרגות לתוך העמק ונהר Ásgarðsá. לפני שתתחילו במסלול המעגלי אפשר (ומומלץ) לעלות לתצפית מהגבעות הסמוכות לקרחון במרכז האזור הגיאותרמי (השביל לכיון דרום-מערב). אחרי שתרדו חזרה, קחו את הנתיב העולה לכיוון מערב, בנקודה זו מתחיל המסלול המעגלי שפשוט מקיף את כל העמק. בדרך תראו את כל תופעות הטבע הגיאותרמיות האיסלנדיות המוכרות בגרסתן המרשימה ביותר; אדי קיטור מתפרצים מהאדמה, בריכות בוץ מבעבעות ואדמת גופרית צבעונית. שימו לב שהמסלול נוטה להיות מאוד בוצי וחלק, בעיקר הירידה האחרונה לפני סיום המעגל, כמו כן הוא כמעט תמיד כולל קטעים של הליכה בשלג, לכן נעליים טובות הם חובה.

hver_explain.jpg

אופציה למסלול ארוך יותר: Neðri-Hveradalir (מסלול H).

מסלול זה הוא קטע המחבר בין המסלול המעגלי המתואר לבין מרכז המבקרים ב-Ásgarður (חניון התחתון- Kerlingarfjöll mountain resort). ההליכה בין הנקודות היא במסלול חד כיווני, אותו צריך לחזור מאותה הדרך או ברכב/ טרמפ. המסלול מתאים למי שיש לו זמן ארוך יותר ו/או מטיילים שלא רוצים להגיע עם הרכב על לחניון העליון בדרך התלולה והקשוחה יותר. למטיילים עם יותר מרכב אחד התוספת הזו מומלצת, אם כי בקיץ האזור עמוס מטיילים ולא תהיה בעיה למצוא טרמפ בהנחה ואתם לא קבוצה גדולה. אורך המסלול הלוך-חזור כולל המעגל בקווראדליר הוא בערך 11.5 ק"מ. המסלול עובר בסמוך להר Hveradalahnjúkur ובמקביל לנהר המעשן Ásgarðsá ובכך מאפשר התרשמות מעמיקה יותר עם הנופים של האזור וגם תצפית לכיוון מערב לעבר דרך קיולור ואגם Hvítárvatn. ניתן לעשות את המסלול בשני הכיוונים, אם אתם מתכננים להסתמך על חזרה בכיוון אחד עם רכב או טרמפ - מומלץ להגיע לחניון העליון, להתחיל את המסלול המעגלי ובסופו להתחבר צפונה ולסיים את המסלול בחניון התחתון (Kerlingarfjöll mountain resort); באופן הזה המסלול יהיה בירידה ולא בעליה, וכך גם תוכלו לסיים את המסלול בהליכה קלה וקצרה (בערך 20 דקו) מהחניון התחתון אל מעיין חם שבו ניתן לרחוץ. ההליכה בתוך ערוץ Inrri Ásgarðsá (המסלול מופיע בצבע אפור במפת המסלולים, ללא מספור). הבריכה נמצאת בצמוד לנהר והיא קטנה למדי. יש דק עץ להליכה ליד הבריכה, אך אין מקלחות או מקום להחליף בגדים.

Hver_minimap.jpg

מפת המסלול

Hike medium

רמת קושי: בינוני

סוג: מעגלי

מרחק: 4 ק"מ

זמן הליכה: 1.5-2 שעות

#גיאולוגיה #הרים

#רכב4X4 #צבעוני

#פופולארי #קרחון

rundwanderweg.png
bottom of page