top of page

Siglufjördur

סיגלופיורדור

  • Grey Facebook Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon
north_edited.png

סיגלופיורדור

SIGLUFJÖRÐUR   SIGLUFJORDUR
מיקום  צפון חצי האי טרוסקאגי, צפון איסלנד
הגעה    כביש סלול
רכב      רגיל 
עונת ביקור  כל השנה
 

 

בקצה הצפוני והמרוחק של חצי האי טרולסקאגי, לחופו של פיורד מרהיב ולמרגלות הרים מושלגים ודרמטיים, נמצאת סיגלופיורדור הקסומה, אחת מהעיירות היפות ושובות הלב ביותר באיסלנד.

משמעות המילה Siglu באיסלנדית היא "תורן", מילה ראויה מאוד לתיאור אופיה של העיירה:
סיגלופיורדור התחילה את דרכה ככפר דייגים קטן שהלך והתפתח במהירות והפך לאחד מהיישובים הגדולים ביותר באיסלנד בתחילת המאה ה-20, עם אחד הנמלים החשובים ביותר לכלכלה האיסלנדית. תקופה זו מוכרת כ"עידן ההרינג", בה סיגלופיורדור נחשבה לבירה של דיג ההרינג באזור צפון האוקיאנוס האטלנטי. תקופה זו היא מקור לגאווה בקרב תושבי העיירה ואיסלנד בכלל, והיא מונצחת במוזיאון מכובד שמהווה את אחד מהאטרקציות העיקריות בחצי האי טרולסקאגי. כיום חיים בסיגלופיורדור כ-1300 תושבים.
 
סיגלופיורדור היא היישוב הצפוני ביותר באי המרכזי של איסלנד, עם אתר הסקי הצפוני ביותר באיסלנד והיער הצפוני ביותר באיסלנד. לכן, באופן טבעי, סיגולופיורדור היא  גם אחד הבסיסים הטובים ביותר באיסלנד לצפייה בזוהר הצפוני בחורף או בשמש החצות בקיץ. תושבי סיגלופיורדור ניחנים ביצירתיות רבה - העיירה הקטנה והצבעונית מלאה בגלריות אמנות קטנות בהם מוצגות יצירות מקומיות. אם אתם אוהבים להפעיל את הרגליים ומעדיפים יופי טבעי על פני יופי אנושי, תוכלו לטעום ממנו בהליכה באחד מהמסלולים באזור, כמו למשל המסלול הפופולארי מסיגלופיורדור אל פיורד-Héðinsfjörður הסמוך.

טעמים בסיגלופיורדור

מטיילים הבוחרים לנסוע בדרך הנופית המרהיבה שמקיפה את חצי האי טרולסקאגי, יימצאו בסיגלופיורדור מספר מקומות מצוינים לעצור למנוחה קלה או ארוחה של ממש.
אזור האוכל העיקרי בכפר נמצא סביב המרינה היפה: זה מול זה, בשני מבנים ארוכים וצבעוניים, נמצאים 2 מתחמי האוכל העמוסים ביותר בסיגלופיורדור: המסעדה והפיצרייה - Kaffi Rauðka, ובית הקפה החמים - Hannes Boy.
 
לא רחוק משם מסתתר מקום אותנטי בהרבה, הבר-מסעדה Harbour House Café. שעות הפתיחה קצת רנדומליות ולא אחידות; המקום פתוח כאשר דגל מתנוסס על גג המבנה. אם תצליחו לתפוס את המקום בזמן טוב, תוכלו להתענג על מרק דגים חלומי ומנות טעימות נוספות ממרכיבים מקומיים וטריים. מסעדות פופולאריות נוספות בעיירה - מסעדת SUNNA במלון Sigló Hótel שאותו אי אפשר לפספס, ומסעדת TORGIР - מסעדה בסגנון עממי יותר, שבה מבחר אוכל גדול ומגוון.
 
לא רחוק משם תמצאו את שוקולד פרידה - בית קפה וחנות שוקולד שהם גם גלרית אמנות. בעלת המקום היא ציירת והשוקולדים במקום מיוצרים בעבודת יד - שילוב מנצח. תוכלו לשבת לשתות שוקו חם, להתרשם מהציורים ולקנות פרלינים הביתה.
 
 
 
 
 

נקודות עניין בסיגלופורדור

אתרי טבע ונקודות עניין בויק

אתרי טבע ונקודות עניין באיי ווסטמן

נקודות עניין בהיימאיי

נקודות עניין בסיגלופיורדור

מוזיאון עידן ההרינג   Herring Era Museum

המוזיאון המרכזי והמוכר ביותר בעיירה והמוזיאון הימי הגדול באיסלנד שחוגג את תקופת ההרינג המפוארת של סיגלופיורדור שהייתה מרכיב חיוני של הכלכלה האיסלנדית במאה ה-20. המבנה המרכזי של המוזיאון הוא הביתן האדום Róaldsbrakki, שהיה ביתן דיג נורבגי שנבנה בשנת-1907 והשתמר עד היום. מבנה Grána הצבעוני היה מפעל הרינג והפקת שמן דגים, שם תוכלו להתרשם מאופן התפתחות תעשיית ההרינג במקום. במבנים הנוספים במוזיאון תוכלו לראות סירות עתיקות, מכונות מעניינות ופריטים היסטוריים.

שעות פתיחה: יוני-אוגוסט - כל יום, 10:00-18:00 | מאי וספטמבר - כל יום, 13:00-17:00 | חורף - ע"פ הזמנה

מחירים: מבוגר - 1800 קרונות | פנסיונרים/נוער (16-20) - 1000 קרונות | ילדים - חינם

אתר: www.sild.is/en |  טלפון: 3544671604+  |  מייל: safn@sild.is

IMG_3744.JPG

אתרי טבע ונקודות עניין בויק

אתרי טבע ונקודות עניין באיי ווסטמן

נקודות עניין בהיימאיי

נקודות עניין בסיגלופיורדור

מרכז מוסיקת הפולק   Folk Music Center

ממוקם באחד הבתים העתיקים בסיגלופיורדור המכונה בית Madam, בו חי הכומר Bjarni Thorsteinsson. הכומר אסף ותיעד במשך שנים את הפריטים המוצגים במקום. מטרתו המרכזית של המרכז היא להביא לחיים ולהציג מוזיקה איסלנדית עממית בצורה נגישה ומשעשעת. במקום ניתן לצפות בקטעי וידיאו של אנשים מזמרים או מנגנים בכלי נגינה מסורתיים ובכך מבקש לשמר את הזהות של המוסיקה האיסלנדית. המרכז משמש כמוסד חינוכי מוסיקלי וגם מארגן את פסטיבל מוסיקת הפולק של סיגלופיורדור Siglufjörður Folk Music Festival  - שנערך מדי שנה ביולי.

שעות פתיחה: יוני-אוגוסט - כל יום, 12:00-18:00 | מאי-ספטמבר - ע"פ הזמנה 

טלפון: 3544672300+ (בקיץ), 3546926030+ (בחורף)  | Norðurgata 1, 580 Siglufjörður

setrid-1.jpg

אתרי טבע ונקודות עניין בויק

אתרי טבע ונקודות עניין באיי ווסטמן

נקודות עניין בהיימאיי

נקודות עניין בסיגלופיורדור

מבשלת הבירה   Segull 67

בירת Segull היא אחת הבירות המוצלחות באיסלנד המיוצרת במבשלה קטנה בבעלות ביתית בסיגלופיורדור. מבשלת הבירה נמצאת במבנה ששימש בעבר כמפעל דגים ועוצב מחדש. במבשלה ניתן לעשות סיורים, לשמוע את סיפורה וכמובן לטעום את הבירה (יש לתאם את הביקור).

שעות פתיחה: חמישי-שבת - 15:00-22:00  | 
יש לתאם את הביקור | מייל: segull67@segull67.is |  טלפון  3548632120+  | אתר:  www.segull67.is

CB3CB213-F445-45CE-8755-5D59E9E75090.jpeg

אתרי טבע ונקודות עניין בויק

אתרי טבע ונקודות עניין באיי ווסטמן

נקודות עניין בהיימאיי

נקודות עניין בסיגלופיורדור

אתר הסקי   Skarðsdalur 

דרומית לעיירה עצמה, במעלה הפיורד תמצאו אתר סקי מסודר, אחד הטובים באיסלנד. האתר מורכב מ-10 מדרונות לכל הרמות ו-4 מעליות סקי. ניתן להשכיר ציוד סקי במקום. הכביש הממשיך מאתר הסקי עובר במעבר ההרים Siglufjardarskard, ממנו נשקף נוף יפה על הפיורד והעיירה ועל ההרים המושלגים של טרולסקאגי.

שעות פתיחה: שני-שישי - 13:00-19:00 | שבת-ראשון - 10:00-16:00  | פתוח בחורף בלבד
מחירים: החל מ-1600 קרונות למבוגר, בהתאם לזמן ושימוש.
מייל: skard@simnet.is  | אתר: www.skardsdalur.is/is

IMG_3133.JPG

אתרי טבע ונקודות עניין בויק

אתרי טבע ונקודות עניין באיי ווסטמן

נקודות עניין בהיימאיי

נקודות עניין בסיגלופיורדור

פארק  Skarðsdalsskógur

פינת חמד נפלאה מעט דרומית לסיגלופיורדור, בעמק יפה בין ההרים בדרך המובילה לאתר הסקי. החורשה בעמק סקארדלדור היא היער הנטוע הצפוני ביותר באיסלנד. בפארק ישנם שולחנות פיקניק ומסלולי הליכה מסודרים, העוברים בין היתר במפל Leyningsfoss ("המפל הנסתר"). סיבוב קצר בפארק המיוער עם נוף הפיורד ברקע, ייתן לכם לרגע תחושה שאתם נמצאים בנורבגיה. צמוד לפארק נמצא גם מגרש הגולף של הכפר.

2011-07-21-12-59-48_sth_036.jpg

אתרי טבע ונקודות עניין בויק

אתרי טבע ונקודות עניין באיי ווסטמן

נקודות עניין בהיימאיי

נקודות עניין בסיגלופיורדור

בריכת השחייה של סיגלופיורדור

ברכת השחייה המקומית היא ברכה מקורה באורך 25 מטר. במתחם יש גם ג'קוזי חיצוני, סאונה ומכון כושר. מדובר בברכה קטנה יחסית, משפחות עם ילדים הנמצאות באזור יעדיפו את הברכה באולפסביק השכנה, בה יש גם מגלשת מים וברכת פעוטות.

שעות פתיחה: קיץ (7 ביוני - 31 באוגוסט) - שני-שישי - 06:30-19:00, שבת-ראשון - 10:00-18:00 |
מחירים: מבוגר - 850 קרונות | פנסיונרים/ ילדים (10-15) - 410 קרונות |  ילדים עד גיל 10 - חינם

3ac4b1e38b43b5b821f72bd07859f119.jpg

גלריית תמונות

מפות וברושורים

bottom of page