top of page

הלגונה הכחולה

Blue Lagoon  Bláa Lónið

 

מיקום  חצי האי רייקנאס

הגעה כביש סלול

רכב  רגיל

עונת ביקור כל השנה

https://www.bluelagoon.com

הלגונה הכחולה היא בשביל איסלנד מה שמגדל אייפל הוא בשביל צרפת.

הלגונה היא מהאתרים המוכרים והמזוהים ביותר עם איסלנד ואחד מהאתרי הספא הנחשבים והמעוטרים ביותר בעולם. מיותר לציין שזהו גם אתר המרחצאות הגיאותרמיים הפופולארי והעמוס ביותר במדינה כולה. בשל המיקום האסטרטגי של הלגונה הכחולה - באמצע הדרך בין רייקיאויק לנמל התעופה הבינלאומי בקפלאויק - כמעט ואין תייר שנוחת על אדמת איסלנד, בין אם לביקור קצר ובין אם לטיול מקיף, מבלי לבקר ולרחוץ במימיה החמים של הלגונה.

ואכן, הלגונה מלאה ברוחצים בכל ימות השנה - תיירים ומקומיים כאחד. אך בזכות מדיניות הגבלת מבקרים וצורך בהרשמה מראש וכן בזכות גודלה העצום של הלגונה, היא נעימה ומהנה לרחצה תמיד ואיננה סובלת מפיצוץ אוכלוסין גם בשיא עונת התיירות.

מה שרבים מהרוחצים במימיה הכחולים של הלגונה אולי אינם יודעים, היא העובדה שאתר הספא הכה פופולארי הוא למעשה לא מעיין טבעי אלא אגם מלאכותי מעשה ידי אדם - תוצר לוואי מקרי של תחנת הכוח הגיאותרמית הסמוכה Svartsengi.

 

המים הנשאבים מבטן האדמה ומסובבים את הטורבינות לצורך ייצור אנרגיה, ממשיכים וזורמים לשדה הלבה הסמוך ויוצרים את הלגונה. האגם שנוצר הוא ערבוב של מים מתוקים חמים ומי ים קרים, יחד הם משמרים את טמפרטורת הלגונה שנעה בין-37 ל-42 מעלות צלזיוס - טמפרטורה מושלמת לרחצה.

מי הלוגנה עשירים באצות, מינרלים ומלחים כגון כלור, אשלג, נתרן וסידן. הלגונה ידועה בעיקר בשל הסילקה המשמשת את המבקרים ליצירת מסכות בוץ, אשר נחשבות כבעלות סגולות רפואיות.

 

מה ניתן למצוא במתחם הלגונה הכחולה?

המתחם המרכזי הפתוח לכלל המבקרים במחיר כרטיס הכניסה הבסיסי - כולל את שטח הלגונה הגדולה, מקלחות וחדרי הלבשה. ממש בתוך המים קיימים ברים בהם תוכלו לרכוש ולהתפנק עם משקאות קלים או אלכוהוליים אותם תוכלו לשתות בתוך המים (משקה אחד כלול במחיר החבילה הבסיסית, ניתן לרכוש משקאות נוספים בעזרת צמיד היד שתקבלו בכניסה).

במתחם המרכזי קיימות גם עמדות המספקות את מסכות הסילקה או מסכות בוץ אחרות בתשלום.

עוד ניתן למצוא במתחם - סאונה וחדר אדים.

כמצופה מאתר תיירותי כל כך - במתחם תמצאו חנות המוכרת מוצרי בריאות וקוסמטיקה.

במתחם סגור ונפרד בתוך שטח הלגונה ניתן להנות למגוון מסאז'ים בתוך המים (בתוספת תשלום או כחלק מחבילת כניסה - ראו פירוט מחירים בחלון המידע למעלה).

The Retreat Spa - הוא מתחם לגונה נפרד ויוקרתי חדש יחסית המציע חווית לאקשרי פרטית - לפרטים.

מזון ושתייה

במתחם הלגונה ניתן למצוא בית קפה ושלוש מסעדות:

קפה - פתוח מ 08:00 עד 21:00

Lava Restaurant  - ארוחות צהריים מ 11:30, ארוחות ערב מ-17:30 עד 21:00 | contact@bluelagoon.com|  +354 420 8800

Moss Restaurant - מסעדת שף, ארוחות ערב מ-18:30 עד 21:30 - יש צורך בהזמנת מקום  |  retreathotel@bluelagoon.com   |  +354 420 8700

Spa Restaurant - מסעדה במתחם הספא - ניתן לסעוד עם חלוקים |  פתוח מ 11:30 עד 22:00   

הלגונה הכחולה - להגיע או לוותר?

שאלה שנשאלת רבות מפי מבקרים שמחבבים טיולים שקטים ומעדיפים להתחמק ממלכודות תיירים עמוסות. 

ישנן חלופות אפשריות רבות ללגונה הכחולה, כשהבולטות הן הלגונה הסודית במעגל הזהב ומרחצאות מיבאטן בצפון המדינה.

בעוד הלגונה הכחולה מתויירת בכל חודש בשנה, אתר המרחצאות במיבאטן לעיתים נותר ריק בחורף ולמי שמגיע לאזור בין אוקטובר לאפריל - האופציה הצפונית יכולה לספק חוויה חלופית מצויינת (וגם זולה יותר) ללגונה הכחולה. בחודשי הקיץ כמעט כל פינה באיסלנד מלאה בתיירים בכל מקרה, גם המרחצאות במיבטאן.

 

כך או כך - הלגונה הכחולה נהנית מבקרת כניסה נכונה ומאוזנת. המקום לעולם לא מוצף תיירים באופן מוגזם ובלתי נסבל כמו באתרי מחרצאות אחרים באירופה (בודפשט, למשל).

על אף שמדובר באתר פופולארי במיוחד - לא מדובר במלכודת תיירים! זהו אתר נהדר וכדאי לביקור. המחירים אמנם לא זולים, אבל הם גם לא חריגים בשביל אתר ספא מהמובילים בסוגו בעולם.

המלצתו הברורה והחד משמעית היא - אל תפספסו.

 

מפות וברושורים

גלריית תמונות

bottom of page