top of page

Blue Lagoon | הלגונה הכחולה

מיקום:  כביש 43, חצי האי רייקאנס

רכב:  כל הרכבים 

עונת ביקור:  כל השנה

זמן נדרש:  2-4 שעות
זמן הליכה ונגישות:  נגישות קלה

הלגונה הכחולה היא בשביל איסלנד מה שמגדל אייפל הוא בשביל צרפת. הלגונה היא מהאתרים המוכרים והמזוהים ביותר עם איסלנד ואחד מהאתרי הספא הנחשבים והמעוטרים ביותר בעולם. מיותר לציין שזהו גם אתר המרחצאות הגיאותרמיים הפופולארי והעמוס ביותר במדינה כולה. בשל המיקום האסטרטגי של הלגונה הכחולה - באמצע הדרך בין רייקיאויק לנמל התעופה הבינלאומי בקפלאויק - כמעט ואין תייר שנוחת על אדמת איסלנד, בין אם לביקור קצר ובין אם לטיול מקיף, מבלי לבקר ולרחוץ במימיה החמים של הלגונה. ואכן, הלגונה מלאה ברוחצים בכל ימות השנה - תיירים ומקומיים כאחד. אך בזכות מדיניות הגבלת מבקרים וצורך בהרשמה מראש וכן בזכות גודלה העצום של הלגונה, היא נעימה ומהנה לרחצה תמיד ואיננה סובלת מפיצוץ אוכלוסין גם בשיא עונת התיירות.

שעות פתיחה:

יוני-20 באוגוסט - 07:00-00:00

20 באוגוסט-31 במאי - 8:00-22:00

ספא רטריט - 08:00-20:00

מחירים (למבוגר):

החל מ-9,900 קרונות. חינם לילדים (2-13)

המחיר משתנה בהתאם לעונה ולשעה

פרטי התקשרות:

אתר האינטרנט של הלגונה הכחולה

מייל |  טלפון: 3544208800+

מה שרבים מהרוחצים במימיה הכחולים של הלגונה אולי אינם יודעים, היא העובדה שאתר הספא הכה פופולארי הוא למעשה לא מעיין טבעי אלא אגם מלאכותי מעשה ידי אדם - תוצר לוואי מקרי של תחנת הכוח הגיאותרמית הסמוכה Svartsengi. המים הנשאבים מבטן האדמה ומסובבים את הטורבינות לצורך ייצור אנרגיה, ממשיכים וזורמים לשדה הלבה הסמוך ויוצרים את הלגונה. האגם שנוצר הוא ערבוב של מים מתוקים חמים ומי ים קרים, יחד הם משמרים את טמפרטורת הלגונה שנעה בין-37 ל-42 מעלות צלזיוס - טמפרטורה מושלמת לרחצה. מי הלוגנה עשירים באצות, מינרלים ומלחים כגון כלור, אשלג, נתרן וסידן. הלגונה ידועה בעיקר בשל הסילקה המשמשת את המבקרים ליצירת מסכות בוץ, אשר נחשבות כבעלות סגולות רפואיות.

blue lagoon
blue lagoon

מה תמצאו בלגונה הכחולה?

המתחם המרכזי הפתוח לכלל המבקרים במחיר כרטיס הכניסה הבסיסי - כולל את שטח הלגונה הגדולה, מקלחות וחדרי הלבשה. ממש בתוך המים קיימים ברים בהם תוכלו לרכוש ולהתפנק עם משקאות קלים או אלכוהוליים אותם תוכלו לשתות בתוך המים (משקה אחד כלול במחיר החבילה הבסיסית, ניתן לרכוש משקאות נוספים בעזרת צמיד היד שתקבלו בכניסה). במתחם המרכזי קיימות גם עמדות המספקות את מסכות הסילקה או מסכות בוץ אחרות בתשלום. עוד ניתן למצוא במתחם - סאונה וחדר אדים. כמצופה מאתר תיירותי כל כך - במתחם תמצאו חנות המוכרת מוצרי בריאות וקסמטיקה. במתחם סגור ונפרד בתוך שטח הלגונה ניתן להנות למגוון מסאז'ים בתוך המים. The Retreat Spa - הוא מתחם לגונה נפרד ויוקרתי חדש יחסית המציע חווית לאקשרי פרטית - לפרטים.

מסעדות בלגונה הכחולה

מבחר האפשרויות לאכול ולשתות בלגונה הכחולה הוא גדול. מלבד הבר שנמצא במים, נמצאו לא פחות מ-4 מסעדות במתחם, מבין קפה ועד מסעדת שף נחשבת שהייתה הראשונה באיסלנד לזכות בכוכב מישלן. באופן צפוי, המסעדות בלגונה הכחולה לא זולות, אך הן יכולות להיות חלק מהחוויה המפנקת של ביקור במקום:

קפה Blue - בלובי המרכזי של הלגונה הכחולה. פתוח מ 7:00 עד 00:00 בקיץ / 08:00-22:00 מה-21 באוגוסט עד 31 במאי.

Lava Restaurant  - ארוחות צהריים מ 11:30, ארוחות ערב מ-17:30 עד 21:00 | contact@bluelagoon.com|  +3544208800

Moss Restaurant - מסעדת שף עם כוכב מישלן.  פתוח מ-18:00 (יש להזמין מקום)  |  retreathotel@bluelagoon.com  |  +3544208700

Spa Restaurant - מסעדה במתחם הספא - ניתן לסעוד עם חלוקים |  פתוח מ-8:00 עד-19:00 

הלגונה הכחולה - מלכודת תיירים?

האם שווה להגיע ללגונה הכחולה? שאלה שנשאלת רבות מפי מבקרים שמחבבים טיולים שקטים ומעדיפים להתחמק ממלכודות תיירים עמוסות. חשוב לציין שישנן הרבה אלטרנטיבות לאתרי ספא ומרחצאות חמים דומים וזולים יותר מהלגונה הכחולה בכל רחבי איסלנד. החלופות הבולטות הן הלגונה הסודית במעגל הזהב ומרחצאות מיבאטן בצפון המדינה. לאחרונה נפתחו ליד רייקיאוויק מרחצאות Sky Lagoon שהפכו לפופולאריים לא פחות מהלגונה הכחולה, ושווה לציין גם את Vok Baths במזרח איסלנד, Forest Lagoon באקוריירי ו-GeoSea בהוסאביק - שכולן דוגמאות מצוינות למרחצאות קטנים וצנועים יותר, אך נוחים יותר במחיר. בעוד הלגונה הכחולה מתויירת בכל חודש בשנה, אתר המרחצאות במיבאטן ואתרי מרחצאות קטנים אחרים, עשויים להיות רגועים יותר, בעיקר בין אוקטובר לאפריל. מרחצאות מיבאטן נחשבות לחלופה הצפונית ללגונה הכחולה, כי יש דימיון פיסי בין המקומות, גם בצבע המים. 

 

ובכל זאת, יש משהו ייחודי בלגונה הכחולה. חלק יגדירו אותה כמלכודת תיירים, בעיקר בהתבסס על מחיר הכניסה הגבוה, אבל לטעמי, למרות שמדובר באתר פופולארי במיוחד - לא מדובר במלכודת תיירים! הלגונה הכחולה נהנית מבקרת כניסה נכונה ומאוזנת, כך שגם כשהיא מלאה, המקום לעולם לא מוצף תיירים באופן מוגזם ובלתי נסבל כמו באתרי מרחצאות אחרים באירופה (בודפשט, למשל). צבע המים בלגונה הכחולה הוא יוצא דופן ביחס לכל הלגונות האחרות, וזה המקום היחיד באיסלנד שמציע גם מסכות בוץ כחלק מהחוויה. היא גדולה יותר באופן משמעותי מכל הלגונות האחרות באיסלנד והסביבה שלה בלב שדות לבה היא ייחודית ומאוד מאוד איסלנדית.

גלריית תמונות

נקודות עניין באזור

bottom of page