top of page
IMG_2423.jpg
  • Grey Facebook Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon

Mývatn Nature Baths

מרחצאות מיבאטן

 Jarðböðin við Mývatn | מרחצאות מיבאטן

מיקום:  סמוך לכביש 1, מיבאטן

רכב:  כל הרכבים

עונת ביקור:  כל השנה

זמן נדרש:  2-3 שעות
זמן הליכה ונגישות:  נגישות קלה

המרחצאות החמים של מיבאטן נחשבים לגרסא הצפונית של "הלגונה הכחולה" המפורסמת והפופולארית  בדרום-מערב המדינה. אמנם מדובר באתר קטן יותר וגם צנוע יותר במגוון האפשרויות הקיימות בו ובכל זאת - הלגונה במיבאטן לא נופלת בהרבה מהלגונה הכחולה ובמובנים מסוימים אפילו מתעלה עליה; היא אינטימית יותר וזולה יותר, אך לא פחות נעימה ומפנקת. אל אף שהיום קיימים המון אתרי ספא ומרחצאות חמים ברחבי איסלנד, מיבאטן באטס עדיין נחשבים לתחליף האולטימטיבי ללגונה הכחולה, בשל הנראות, הגודל וצבע המים שלהן.

שעות פתיחה:

יוני-אוגוסט - 10:00-23:00

ספטמבר-מאי - 12:00-22:00


מחירים:

מבוגר - 6,900 קרונות

נוער (13-15) - 3,390 קרונות

ילדים (0-12) - חינם

נכים/גמלאים - 4,560 קרונות

פרטי התקשרות:

אתר האינטרנט של מיבאטן באטס

מייל: info@jardbodin.is

טלפון: 3544644411+

במרחצאות מיבאטן נמצאת הבריכה המחוממת הגדולה ביותר בצפון איסלנד ואחת הגדולות במדינה. אספקת המים ללגונה מגיעה היישר מקידוח של תחנת הכח ב-Bjarnarflag (דמיון נוסף ללגונה הכחולה שגם היא תוצר לוואי של תחנת הכוח שנבנתה באזור). המים יוצאים מבטן האדמה בטמפרטורה של כ-130 מעלות צלזיוס ומשם מוזרמים לאגן העצום שלצד הלגונה, שם הם מקוררים ויוצרים אגם מעשה-ידי אדם. האתר, שנפתח ב-2004, לרוב לא עמוס כמו הלגונה הכחולה, אך הפופולריות שלו במגמת עלייה תמידית ובשיא עונת הקיץ המקום לרוב מלא במבקרים ואפילו דורש הזמנת כרטיסים מראש. בשעות הערב המאוחרות והלילה המקום לרוב רגוע יותר ואם תגיעו בחורף, אם קצת מזל תוכלו למצוא את המקום כולו ריק ומחכה רק לכם. באופן כללי ההגעה בחורף מומלצת ומוצלחת יותר - כי מה יותר מפנק מטבילה בלגונה רותחת בסביבה טבעית מרהיבה, כשהאזור כולו קפוא ומושלג? 

myvatn

המתקנים במרחצאות מיבאטן

כאמור, אין הרבה מתקנים במרחצאות מיבאטן, והבריכה הגדולה עצמה היא הסיבה העיקרית להגיע למקום. הטמפרטורה של המים בלגונה המרכזית נעה בין-36 ל-40 מעלות צלזיוס והם מכילים מגוון עשיר של מינרלים וגופרית. לאחרונה נבנה גם בר בתוך המים (דבר נפוץ מאוד באתרי ספא חדשים יותר באיסלנד) בו ניתן לרכוש בירה, יוון ומשקאות נוספים באמצעות צמיד אותו תקבלו בכניסה. לצד הלגונה הגדולה ישנן גם בריכות קטנות יותר בטמפרטורות שונות וגם שתי סאונות אדים המחוממות לטמפרטורה של 45 מעלות בלחות שקרובה ל 100 אחוז. בסמוך ללובי הכניסה ישנו בית קפה (Kvika Kaffi) עם אזורי ישיבה פנימיים וחיצוניים ובו מוגשים משקאות, סלטים, מרקים וכ'ו. 

הלגונה הכחולה או מיבאטן באטס?

התשובה הפשוטה לשאלה הנפוצה הזאת היא - גם וגם. אם אתם מבצעים טיול קלאסי בכביש הטבעת באיסלנד, כנראה שתרצו לטבול ביותר מבריכה חמה אחת ובהחלט כדאי לבקר בשני האתרים. אם בכל זאת רוצים לחסוך ולבחור באופציה אחת בלבד - בחרו בהתאם למה שאתם מחפשים; אם אתם  רוצים לחוות אתר ספא יוקרתי, מהידועים והמוצלחים בעולם, שכולל גם מסיכות בוץ ואופציה למגוון עיסויים מפקנים, או לחילופין - אם אתם נמצאים באיסלנד לזמן קצר - הלגונה הכחולה היא כנראה הבחירה הטובה ביותר בשבילכם. אם אתם לא מרגישים צורך "לסמן וי" על אתר מפורסם ואם אתם לא מעוניינים להוסיף עיסוי, אלא רק רוצים לחוות את הפינוק שברחצה בלגונה מחוממת, במחיר טוב ועם אופציה למיעוט תיירים (בחורף) - מרחצאות מיבאטן בהחלט יספקו את הסחורה. חשוב כמובן לזכור שכיום יש אתרי מרחצאות וספא קטנים יותר אך לא פחות מפנקים בכל רחבי איסלנד ולא בהכרח חייבים לבחור דווקא את מיבאטן באטס או הלגונה הכחולה. חזרו לאינדקס הבריכות והמעניינות החמים והחליטו מה המקום המתאים בשבילכם.

גלריית תמונות

נקודות עניין באזור

bottom of page