top of page
  • תמונת הסופר/תYogev Segal

פוקוס: אגם מיבאטן

אזור אגם מיבאטן בצפון איסלנד הוא אחד האזורים הפעילים ביותר באיסלנד מבחינה געשית. מדובר בשטח קטן יחסית, אך הוא עמוס מאוד באתרים, נקודות עניין ותופעות טבע מרהיבות ומיוחדות המושפעות מהכוחות האדירים של הקרקע הוולקנית - משדות לבה ותצורות סלע מיוחדות ועד מכתשים ענקיים. בחורף ובעונות המעבר, כשהאגם קופא והשלג מכסה את פני הקרקע, הניגודים בין הקור והקרח לבין המים הרותחים והעשן המתפרץ הופכים את הכינוי של איסלנד - "ארץ הקרח והאש" - למוחשי במיוחד באזור מיבאטן.


אגם מיבאטן הוא האגם הרביעי בגודלו באיסלנד. פירוש השם Mývatn הוא "אגם הברחשים" (mý - ברחשים, vatn - מים/אגם). כמצופה ממקום שנקרא על שמם של הברחשים, זהו גם המקום שבו הם הכי נפוצים במדינה. סביב האגם עצמו סביר מאוד שתיתקלו בנחילים של הברחשים המעצבנים והבלתי עוקצים, לכן הצטיידות בכילה נגד יתושים עשויה להיות שימושים בעת הטיול באזור(בעיקר בקיץ). אך לא רק ברחשים יש במיבאטן, אלא גם אלפי ציפורים ועופות. למעשה, אגם מיבאטן הוא אחד המקומות עם מספר המינים הגדול ביותר של ברווזים בעולם, לכן זהו גן עדן לצפרים וחובבים ציפורים.


ביקור באזור אגם מיבאטן הוא חובה לכל מי שמטייל בכביש הטבעת ההיקפי של איסלנד. מומלץ להקדיש לאזור לפחות יומיים כדי להספיק לראות את רוב האתרים המעניינים בצורה נינוחה ורגועה. מדריך זה מתייחס לאזור הצמוד לאגם מיבאטן עצמו (במרחק של עד 15 ק"מ בקו אווירי ממנו), ולא מתייחס לשאר האתרים בצפון-מזרח איסלנד שאליהם ניתן להגיע ממיבאטן בקלות ובנוחות. עוד מידע על אזורים אלו ניתן למצוא במדריך לקניון יוקולסארגליופור והמדריך להוסאביק - אליהם כדאי להקדיש זמן נוסף.


לגבי לינה באזור - המלונות הצמודים לאגם נוטים להיות יקרים מאוד (לא בהכרח בזכות האיכות שלהם), והם מתמלאים במהירות. במרחק 20-30 דקות נסיעה ממיבאטן תמצאו מבחר גדול יותר של מלונות ובתי הארחה במחירים מגוונים יותר. ריכוז גדול של מקומות לינה נמצא סביב היישוב Laugar, ומלונות נוספים נמצאים על כביש 87 לכיוון הוסאביק. במקרה הצורך ניתן גם ללון בהוסאביק עצמה - אמנם מדובר בנסיעה של 40-45 דקות למיבאטן, אך הייתרון הגדול של אזור האגם הוא שרוב האתרים מרוכזים מאוד ולא צריך לנסוע הרבה ממקום למקום. אל תתעקשו על לינה סביב האגם עצמו.


להלן רשימה מלאה של כל אתרי הטבע, המסלולים, האטרקציות והמסעדות באגם מיבאטן. לשאלות ומידע נוסף מומלץ להצטרף לקבוצת הפייסבוק של איסלנדופיליה.אתרי טבע ונקודות עניין


האתר הגיאותרמי Hverir / Námaskarð‎‎‏‎‎

קווריר היא נקודה שחובה לבקר בה בטיול באיסלנד וכנראה גם המעניינת והמרשימה ביותר באזור אגם מיבאטן. קווריר הוא אחד מהאתרים הגיאותרמיים היפים ביותר באיסלנד, בודאי מאלו שנמצאים על כביש הטבע. כאן תראו אדי קיטור פורצים מתוך לועות געשיים, מעיינות רותחים ובוץ מבעבע בטמפרטורה של עד 200 מעלות צלזיוס. הר Námafjall מורכב מריוליט, המעניק לאדמה צבעים מרהיבים ויוצאי דופן כמו ורוד, צהבהב, אפור-כחול וירוק. בחורף, כאשר האדמה מכוסה בקרח ושלג, מלבד במובלעות החמות בהן פורצים אדים רותחים מהאדמה, או סביב בריכות הבוץ המבעבע - אפשר להבין באופן המוחשי ביותר את משמעות הכינוי שזכתה לו איסלנד - "ארץ הקרח והאש".


מסלול הר Námafjall (סימון 6)

מומלץ להרחיב את הביקור בקווריר בעליה אל הר Námafjall, במסלול מעגלי קצר של 2.7 ק"מ בלבד - שמתחיל ונגמר באתר הגיאותרמי. על ההר מספר ישנן מספר נקודות תצפית המסומנות על ידי סלעים גדולים - מהן נשקף אזור מיבאטן כולו על שלל נפלאותיו וצבעיו. ממערב תוכלו לראות שטח גדול של אדמה כחולה ומעבר לה את האגם הגדול והשטחים הירוקים שמסביבו. מדרום וממזרח תראו מכתשים והרי הגעש אפלים ומסתוריים (בינהם הר Hverfjall) ואת שדות הלבה והמדבריות המובילות לרמה ההררית של איסלנד. צלע ההר עצמו כאילו עולה כולו באש - במהלך ההליכה תהיו מוקפים מכל הצדדים באדמה צהובה-אדומה ובאדי עשן הנפלטים מהאדמה ממש תחת רגליכם. הסיבוב לוקח פחות משעה ומלבד עלייה קטנה בהתחלה הוא קל מאוד ושווה לגמרי את המאמץ.


מכתש Krafla ‏‎

קרפלה הוא מכתש געשי יפה בעל אגם אזמרגד-טורקיז בתוכו. הר הגעש נמצא באזור וולקני בעל אותו שם מצפון לאגם מיבאטן והוא נחשב לאחד האזורים פעילים והמסוכנים ביותר באיסלנד. מאז שהחלה ההתיישבות במדינה במאה ה-19, הר הגעש קרפלה התפרץ לא פחות מ-29 פעמים, בניהן שתי התפרצויות משמעותיות מאוד. ההתפרצות הזכורה והמפורסמת ביותר התרחשה בין השנים 1724-1729 - אירוע המוכר בהיסטוריה האיסלנדית בשם "שריפות מיבטאן" (Mývatn Fires). רוחבה של הקלדרה הוא 10 ק"מ, ולמעשה המכתש הקטן המכונה "ויטי"הוא רק חלק ממנה. ניתן להתרשם מהמכתש ממגרש החנייה, או להקיף את לע המכתש במסלול קל של חצי שעה על שוליו. מהמכתש נשקפים הרי געש, תלים ונופיה הוולקניים של אזור מיבאטן. מכתש ויטי של קרפלה מזכיר מאוד את מכתש ויטי של הר הגעש אסקיה, שאליו קשה יותר להגיע ונדרש זמן נסיעה רב; ביקור בקרפלה הוא תחליף מצויין.


שדה הלבה Leirhnjukur ‏‎

הר געש ושדה לבה פעיל במיוחד בשטח הקלדרה של קרפלה. ההר התפרץ לאחרונה שנת 1984 ומתבצע עליו מעקב מתמיד מאז. האזור המכונה "פסגת הבוץ" מרגיש כמו כוכב אחר או כמו כניסה לגיהנום; אדים עולים מהקרקע בכל הכיוונים מתוך סדקים באדמה חומה-אפורה. בנוסף תראו מספר מעיינות רותחים בעלי צבעים כחולים בוהקים שעומדים בניגוד לצבעי האדמה. בעונות המעבר האזור יפה במיוחד, כאשר שלג טרי או שאריות שלג מכסים את הפעילות הגיאותרמיות והופכים את המראה לסוריאליסטי במיוחד. השבילים בשדה הלבה מסומנים ונוחים להליכה, עם קטעים בנויים בעץ. ישנו לופ קצר שעובר באזור הפעיל ביותר בשדה, ולופ קצת ארוך יותר שמגיע עד למכתש Hófur. ראו את מסלול הלופ המלא באינדקס המסלולים.


הר הגעש Hverfjall ‏‎‎‎‎

אגם מיבאטן מוקף בלא מעט הרי געש ומכתשים, קוורפיאל הוא ללא ספק אחד מהבולטים, הגדולים והמרשימים שבהם. הר הגעש הוא חלק מהמערכת הוולקנית הפעילה במיוחד של קרפלה. ההר נוצר לפני 4,000 שנה והמכתש העגול נוצר בעקבות פיצוץ וולקני אדיר לפני 2800-2900 שנה בערך. גובהו של ההר כמעט 400 מטר, עומק המכתש הוא 140 מטר וקוטרו קילומטר - הוא אחד המכתשים הסימטריים והיפים ביותר איסלנד ואחד מהגדולים מסוגו בעולם. את ההר רואים כמעט מכל פינה באזור מיבאטן, אך כדי להתרשם באמת מגודלו, מהנוף המרהיב הנשקף ממנו ומהמכתש העצום במרכזו - כדאי מאוד לטפס עליו או לכל הפחות לטייל למרגלותיו.העלייה לוקחת 15-20 דקות, הקפה של המכתש תיקח לכם כ-20 דקות נוספות. סה"כ טיול מלא למעלה ההר אורך בסביבות שעה. המסלול בשביל הצפוני פשוט יחסית ומתאים לכל מי שנמצא בכושר בסיסי - העלייה אמנם מעט תלולה, אך השביל נוח ויש בו מוטות ושרשראות מתכת שמסייעות בטיפוס.

שדה הלבה Dimmuborgir ‎

אחד משדות הלבה המיוחדים והמעניינים באיסלנד, שבו תראו תצורות סלע שיפעילו את הדימיון שלכם שעות נוספות. שם המקום מתורגם ל"מבצרים אפלים" ואפשר בהחלט להבין למה. מדובר בגן פסלים טבעי שנוצר בהתפרצות געשית לפני 2300 שנה. אחד מתצורות הסלע היפות והמוכרות ביותר בדימובורגיר היא "הכנסייה" (Kirkjan)- מערה הפתוחה בשני הקצוות עם גג בצורת כיפה גבוהה, שנראית קצת כמו כנסיה גותית, אך מלבדה תמצאו באתר עוד מגוון רחב של עמודי סלע ומערות נסתרות. היופי האגדי והקסום של האזור עמוס בפולקלור מקומי, חלקו מתייחס לדימובורגיר כמקום שבו הגיהנום נפגש עם עולם החיים, אך הסיפור הנפוץ יותר מספר על 13 טרולים קטנים החיים בין הסלעים והמערות של דימובורגיר ויוצאים להפחיד את האיסלנדים בתקופת חג המולד. שבילים עוברים בשדה הלבה בין הסלעים ואפשר לעשות מסלולים של מספר דקות עד שעה וחצי.


הופדי Höfði ‏‎

הופדי הוא מובלעת אדמה קטנה על גדות אגם מיבאטן ואחד מהיעדים הנעימים והמומלצים לביקור בעת בטיול באזור. במרכז חצי האי ישנה גבעה שעליה נקודת תצפית מצויינת המספקת נוף פנורמי מרהיב על האגם והאזור כולו. הגבעה מוקפת בחורשה מיוערת, מלאה בצמחים שנשתלו על ידי בעלי המקום במשך שנים רבות של התמדה. בקיץ ובאביב המקום ירוק ומלבלב לחלוטין, מלא בפרחים בשלל גוונים של צהוב, סגול ואדום והופך לאזור טוב לתצפית על ציפורים המקננות בין הענפים. שולי חצי האי נושקים למפרצונים רדודים באגם ומהן ניתן לראות תצורות סלע ועמודי לבה בשם Kálfastrandavogar המזדקרים ממים צלולים במיוחד בגווני תכלת-טורקיז. השבילים בהופדי מקיפים את כל חצי האי באופן מעגלי, עם גיחות היוצאות לגדות האדם וצופות אל המפרצון ותצורות הסלע. כמו כן, ישנם מספר שבילים החוצים את החורשה ועולים לראש הגבעה, כך או כך - כל השבילים מובילים בסופו של דבר חזרה אל מגרש החנייה. השבילים באזור נוחים ומאפשרים טיול נעים למטיילים בכל רמות הכושר ולכל המשפחה.


מערת Grjótagjá‎‎‎

מערה קטנה עם מעיין חם טבעי בתוכה. בעבר המעיין היה פופולארי לרחצה, אך בשנים האחרונות טמפרטורת המים חמה מדי ולא מאפשרת זאת (וגם אם המים יתקררו איסור הרחצה צפוי להישאר בשל עומס המטיילים והימצאותה של המערה בשטח פרטי). המערה עדיין יפה ומרשימה מאוד לביקור, ונגישה מאוד לכל מי שנמצא באזור מיבאטן, המים הצלולים יוצרים מראה מיוחד וקסום מאוד למערה, בעיקר בימים בהירים שקרני השמש מאירים את המים מפתח המערה. המערה הקטנה הייתה מקום מענג ל-2 ג'ונים מפורסים - פורע חוק איסלנדי אגדי בשם ג'ון מרקוסון, וג'ון סנואו (You know nothing) ממשחקי הכס. בעוד הראשון התחבא במערה, והשני איבד שם את בתוליו עם ייגריט בסצנה המפורסמת מהסדרה.

מערת Stóragjá

מערה נוספת, קצת דומה ל-Grjótagjá אך גם קצת שונה; זהו בקע בולט בין הלוחות הטקטוניים שאליו יורדים עם מדרגות, בתוך הבקע יש שביל עם מערה קטנה שבתוכה מים חמים. אין איסור מוחלט לרחוץ במערה, אך הרשויות לא ממליצות על כך, תגלו שהמערה קטנה ושהמים חמים מאוד, כך שבל מקרה היא לא כך כך מזמינה לרחצה, אבל אם בא לכם לכו על זה. הירידה למערה עם סולמות וחבל ולא מתאימה לכל אחד. לא רבים מבקרים במערה הזאת, כך שהיא פינת חמד שקטנה ונעימה, מוקפת צמחיה.

מכתשי Skútustaðagígar‏‏‎

שורה של לועות המתחילה באזור הביצות בחלקו הדרומי של אגם מיבאטן; המכתשים יוצרים מאין חצי אי קטן במי האגם, המקיפים ביצה קטנה. לועות אלו הם "מכתשים מדומים" (pseudocraters) או "חרוטים נטולי שורש" (rootless cones), שנוצרו כתוצאה מפיצוצים של אדי קיטור; כאשר לבה רותחת זורמת אל פני שטח רטובים כגון ביצה או אגם, הגזים המצטברים בתחתית פורצים את פני הלבה בעוצמה ויוצרים לועות שיכולים להיראות דומים מאוד למכתשים וולקניים אמיתיים. דמיינו בועות לבה ענקיות מתפוצצות ומתקשות במהירות לאחר שהן מתנפצות - זהו בערך התהליך שיצר את תוואי הנוף הזה. השבילים שנסללו לצד המכתשים ועל שפת האגם נוחים מאוד ומתאימים להליכה למטיילים בכל גיל ובכל רמת כושר. ישנם שני מסלולים מעגליים באתר - הארוך יותר מקיף את ביצת Stakhólstjörn ולוקח בערך שעה להליכה, המעגל הקצר מקיף את ריכוז המכתשים העיקרי ולוקח בערך 20-30 דקות להליכה. זהו אזור טבע מוגן והוא מהווה חממה לתצפיות על ציפורים, עם מינים רבים של ברווזים המשכשכים במים לאורך כל השנה. אם קצרים בזמן, המכתשים נראים היטב גם מהתצפית בגבעה של Höfði.

מוזיאון הציפורים Sigurgeir's Bird Museum

מוזיאון שהוקם בשנת 2008 ומוקדש לציפורים באיסלנד בכלל ובאזור מיבאטן ונהר Laxá העשירים בעופות בפרט. במוזיאון תמצאו כ-330 ציפורים מפוחלצות וכ-500 ביצים, של רובם המוחלט של מיני העופות הקיימים באיסלנד. ליד כל הפוחלצים יש כרטיסי מידע המפרטים את שמות הציפורים במספר שפות, ותפוצתן בעונות השונות (ישנם כפתורים המאירים את הציפורים באור, מתאים גם לילדים).המוזיאון נמצא במובלעת על שפת האגם ומוקף בברווזים שאוהבים לשכשך במים. במקום גם בית קפה/מסעדה.

‎‎

תחנות הכח Krafla ו-Bjarnarflag.

האנרגיה הגיאותרמית באזור מיבאטן משמשת לייצור חשמל נקי וזול. תחנת הכוח הקטנה Bjarnarflag היא התחנה הגיאותרמית הותיקה ביותר באיסלנד שעדיין פועלת . היאהוקמה בשנת 1969 ושימשה בעבר כמקור החשמל העיקרי של אזור מיבאטן (אך כיום לא מתבססים עליה בשל החשש מרעידות אדמה). לא רחוק משם הוקמה בשנת 1974 אחת מתחנות הכח הגדולות ביותר באיסלנד באזור הגיאותרמי של קרפלה, עם 18 מקדחות שמניעות 2 טורבינות גדולות באמצעות אדים מהאדמה. ניתן להתרשם מתחנות הכוח בעת הנסיעה באזור; על כביש 1 מעט מזרחית לרייקהליד, ניתן לעצור לצד האגם הכחול שנמצא בסמוך לתחנה (שמספק מים למרחצאות מיבאטן). תחנת קרפלה נמצאת על כביש 863 בדרך למכתש קרפלה, ניתן לעצור להתרשמות ולקרוא על תהליך ייצור החשמל, וגם "להתקלח" בדוש המים החמים החיצוני בדרך לתחנת הכוח.מסלולי הליכה (שעה וחצי ומעלה)


הר Vindbelgjarfjall (סימון 1)

הר בודד המתנשא לגובה 529 מטרים סמוך לגדתו המערבית של אגם מיבאטן. מראש ההר נשף נוף פנורמי מעולה כל האזור הגעשי של אגם מיבאטן, על המכתשים, ההרים והביצות שבו. Vindbelgjarfjall בעצמו הוא הר געש, אך הוא עתיק יותר מרוב הנוף שמסביבו, והוא רדום במשך עשרות אלפי שנים. המסלול להר מסומן במקלות עם סימון צהוב, ואורכו 2.5 ק"מ לכל כיוון. ניתן לעשות את המסלול גם בעונות המעבר ואפילו בחורף כאשר מזג האוויר טוב, אך הוא קשה יותר כאשר הדרך מושלגת וכאשר קרח מכסה את הסלעים והופך את הטיפוס למסוכן. בקיץ המסלול למתאים לכל המשפחה ולכל מטייל בכושר סביר ומעלה. למסלול באינדקס המסלולים.


מסלול Stóragjá-Dimmuborgir (סימון 5)

מסלול שמאפשר הגעה בין כמה המאתרים המרכזיים של אזור מיבאטן דרך הרגליים ולא דרך הכביש. המסלול מתחיל בכפר Reykjahlíð ומסתיים בשדה הלבה Dimmuborgir עם אפשרות להמשיך אותו עד אגם Birtingatjörn הסמוך ל- Höfði. יחד עם ההארכה מדובר על טיול של חצי יום שבו תראו את רוב מה שיש לאזור להציע, כולל ביקור במערות Stóragjá ו-Grjótagjá ועלייה למכתש Hverfjall. מסלול קל ונעים שמתאים לכל המשפחה, שישאיר אתכם עם חצי יום נוסף להמשיך לטייל באזור. למסלול באינדקס המסלולים.

מסלול "The Krafla Route" (סימון 8)

מסלול המחבר בין אזור Krafla ושדה הלבה Leirhnjukur עם היישוב Reykjahlíð בסמוך לאגם. המסלול עובר דרך אזור המכתשים ושדות הלבה למרגלות הר-Hlíðarfjall ולאורך גדת נהר Elda. ניתן להוסיף למסלול עלייה לפסגת הר Hlíðarfjall (סימון 9), ממנו נשקף נוף נהדר על האגם. העלייה אליו אורכת 30-40 דקות לכיוון בעלייה תלולה. מלבד ההר, שאר המסלול ברמת קושי בינונית, והוא אורך 3-4 שעות או עד 5 שעות כולל טיפוס על ההר. ניתן גם לצאת למסלול מרייקהליד אל הר Hlíðarfjall וחזרה בנתיב קרפלה. מפת המסלול ב-Wikiloc.

מסלול "Mt. Dalfjall Route" (סימון 11)

מסלול נוסף היוצא מאזור קרפלה ו-Leirhnjukur ומוביל לקצה הצפוני של מעבר ההרים Namaskard והאתר הגיאותרמי Hverir (בסמוך לכביש 1). המסלול עובר מעל תחנות הכח, דרך רכס הרי Dalfjall, ממנו נשקף נוף מרהיב על האזור. המסלול ברמת קושי בינונית ואורך 2-3 שעות. מפת המסלול ב-Wikiloc.מפת המסלולים של אגם מיבאטןאטרקציות בתשלום


מרחצאות מיבאטן Mývatn Nature Baths‏‏‏‏‏‎

אתר מרחצאות שנחשב לגרסא הצפונית של "הלגונה הכחולה" המפורסמת בדרום-מערב המדינה. אמנם מדובר באתר קטן יותר וגם צנוע יותר במגוון האפשרויות הקיימות בו ובכל זאת - הלגונה במיבאטן לא נופלת בהרבה מהלגונה הכחולה ובמובנים מסוימים אפילו מתעלה עליה; היא אינטימית וזולה יותר וגם הנוף ממנה יותר יפה. במרחצאות מיבאטן נמצאת הבריכה המחוממת הגדולה ביותר בצפון איסלנד ואחת הגדולות במדינה. אספקת המים ללגונה מגיעה היישר מקידוח של תחנת הכח. המים יוצאים מבטן האדמה בטמפרטורה של כ-130 מעלות צלזיוס ומשם מוזרמים לאגן העצום שלצד הלגונה, שם הם מקוררים ויוצרים אגם מעשה-ידי אדם. הטמפרטורה של המים בלגונה המרכזית נעה בין-36 ל-40 מעלות צלזיוס והם מכילים מגוון עשיר של מינרלים וגופרית. לצד הלגונה הגדולה ישנן גם בריכות קטנות יותר בטמפרטורות שונות וגם שתי סאונות אדים המחוממות לטמפרטורה של 50 מעלות בלחות שקרובה ל 100 אחוז. בסמוך ללובי הכניסה ישנו בית קפה (Kvika Kaffi) עם אזורי ישיבה פנימיים וחיצוניים ובו מוגשים משקאות, סלטים, מרקים וכ'ו. ניתן לקנות בלובי צמיד לרכישות משקאות במים (את המשקאות תקבלו מאנשי הצוות במקום. לא קיים בר בתוך המים). בקיץ מומלץ מאוד להזמין מקום מראש, או להגיע בשעות הערב כשהמקום פחות עמוס.


סיורים מאורגנים לאסקיה

אגם מיבאטן הוא נקודת היציאה הפופולארית ביותר לטיולי יום באזור הר הגעש אסקיה - אחד האזורים היפים והדרמטיים ביותר בהיילנדס של איסלנד. מדובר בדרך ארוכה וקשה שדורשת רכב 4X4 וחציית נהרות, לכן מטיילים רבים בוחרים להגיע באמצעות אוטובוס או סופר ג'יפ בטיול יום ארוך שיוצא ממיבאטן וחוזר. הסיורים לא זולים, אך בשביל מטיילים רבים זהו יכול להיות פתרון בטוח ומשתלם. מידע והזמנות בחברת Myvatn Tours.


אופנועי שלג

מטיילים המגיעים בקיץ יכולים לעשות סיור אופנועי שלג על הקרחונים בדרום איסלנד בלבד. אם אתם מגיעים בחורף, תוכלו לשקול חוויה מעט שונה ומקורית יותר ולצאת לסיור אופנועי שלג בטונדרה של אזור מיבאטן שמתכסה כולה בשכבה עבה של שלג. סיורים של שעתיים (שעה אחת של רכיבה) אפשריים בהתאם למזג האוויר בין ה 1 בנובמבר ועד ה-29 במאי בהתאם למזג האוויר. אפשרות אקסטרימית יותר היא הסיור הארוך (Wilderness Snowmobile Safari) שבו תרכבו 2-3 שעות באזורים מבודדים וקשוחים יותר - אפשרי רק בשיא החורף בין ינואר למרץ. קיים גם סיור לילי שכולל צפייה בזוהר הצפוני. למידע והזמנות באתר חברת GeoTravel.


טיסות נופיות

חברה של מטוסים קליפ המוציאה טיסות נופיות מעל אזור מיבאטן ומעל אזור אסקיה, כדי לחוות את הנופים המרהיבים והמיוחדים מהאוויר (בקיץ). למידע והזמנות באתר חברת Mýflug.


מזחלות כלבים

אנשים רבים מתבלבלים עם לפלנד וחושבים בטעות שרכיבה על מזחלות רתומות לכלבי האסקי היא אטרקציה מקובלת באיסלנד, אך למעשה זוהי פרקטיקה מאוד לא שכיחה. ובכל זאת ניתן לעשות זאת באזור מיבאטן בין נובמבר לאפריל כאשר האזור מכוסה בשלג. בקיץ ניתן לבקר בחווה המגדלת את כלבי ההאסקי. מידע והזמנות באתר חברת Snow Dogs


רכיבה על אופניים

סיורי רכיבה על אופנעיים בנופים הוולקנים של מיבאטן. קיימים סיורים קצרים או ארוכים יותר ואפשרות לרכוש כרטיס משולב עם רחצה במרחצאות. מידע והזמנות באתר Mývatn Activity.מסעדות ובתי קפה


מסעדת Vogafjós Farm - כנראה המסעדה הפופולארית ביותר באזור מיבאטן. המסעדה נמצאת בתוך שטח החווה, עם "נוף" לפרות. מסעדה לא רעה אבל קצת פחות טובה ממה שעושים ממנה. מומלץ להזמין מקום מראש או להתקשר לוודא שיש מקום לפני שמגיעים.


פיצריית Daddi's Pizza - מקום עממי וקטן, בלי פלצנות. פיצריה פשוטה יחסית צמוד לאתר הקמפינג Vogar. הפיצות דווקא טעימות, ויש מבחר דיי גדול מהן. אחלה מקום כדי לשתות בירה עם פיצה.


מסעדת Mylla Restaurant - במלון Iceland hotel - מקום שמשום מה יש לו דירוג נמוך מאוד בגוגל, אבל המסעדה לדעתי לא רעה בכלל (אולי אנשים רצו לדרג את המלון), האוכל טעים והמקום אינטימי ונעים.


מסעדת מלון Sel - פיצריה / ביסטרו של המלון, עם תפריט מתחלף ובר קוקטיילים.


בית קפה Kaffi Sel - נמצא גם בשטח המלון אך סגור בחורף. יותר קפיטריה עם חנות מזכרות שניתן לרכוש בה קפה וכרירים או מרק מאשר אוכל של ממש. יש מבשלת בירה מקומית צמודה וניתן לרכוש את הבירות במקום.


גלידריית Skútaís - בצמוד למלון Sel, בשטח חוות/גסטהאוס Skútaís, ישנה גלידרייה קטנה אך מצויינת שמוכרת גלידה תוצרת בית היישר מהחווה. מתאים מאוד לאחר טיול במכתשי Skútustaðagígar הצמודים.


מסעדת Eldey - המסעדה של מלון Laxá. מבחר מנות מצומצם, עם מנות מסוגננות יותר.


בנוסף ניתן למצוא בית קפה שמוכר נשנושים, קפה וכריכים ו/או ארוחות קלות ו/או מזכרות בקפה Kaffi Borgir הסמוך לשדה הלבה דימבורגיר, וב-Kvika Kaffi שבמרחצאות מיבאטן.


מסעדת Dalakofinn - נמצאת בתחנת הדלק בסמוך ליישוב Laugar צפונית למיבאטן. מסעדת מזון מהיר לא פלצנית עם פיצות, המבורגרים, סלטים וכו' - במחירים נמוכים יחסית.
מפת מיבאטן


עוד מידע על איסלנד? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של איסלנדופיליה

1,018 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


bottom of page